Logowanie
Witamy na stronie Bractwa Kurkowego w Poniecu
Zebranie walne 16 marca 2012 r. PDF Drukuj Email
Zebranie walne Bractwa Kurkowego

16 marca 2012 r. odbyło się roczne walne zebranie sprawozdawcze Bractwa Kurkowego w Poniecu. Bracia wysłuchali sprawozdania z działalności Zarządu Bractwa za okres od poprzedniego walnego zebrania w kwietniu ubiegłego roku i udzielili mu absolutorium. W ubiegłym roku Bractwo zorganizowało trzy strzelania – królewskie, o tytuł króla żniwnego i niepodległościowe. Strzelanie żniwne połączono z uroczystością poświęcenia sztandaru, która odbyła się 3 września 2011 r. Ponieccy bracia kurkowi uczestniczyli również w imprezach organizowanych przez inne bractwa. W lutym tego roku odbyła się bracka zabawa karnawałowa. Rozpoczęła się budowa strzelnicy przy drodze Poniec – Sowiny. W chwili obecnej wykonano już prace ziemne polegające na usypaniu wałów i przystąpiono do budowy budynku strzelnicy. Planuje się zorganizowanie pierwszych zawodów strzeleckich w nowym obiekcie już w tym roku.
Podczas zebrania przysięgę bracką złożył Tomasz Radzimski. Jako młodociany członek, czyli kadet, w szeregi Bractwa został przyjęty Jakub Boguszyński. Tym samym ilość członków Bractwa Kurkowego wzrosła do 37 osób.

 
Strzelanie Niepodległościowe PDF Drukuj Email
 

Bractwo Kurkowe w Poniecu wzięło udział, wspólnie z innymi organizacjami, w gminnych obchodach Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2011 r. Bracia uczestniczyli we mszy i przemarszu przez miasto w czasie którego złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą rozstrzelanych na rynku.
W godzinach popołudniowych w Rokosowie odbyło się Strzelanie Niepodległościowe z broni pneumatycznej. Zawody rozegrano w kilku konkurencjach. W strzelaniu do Tarczy Niepodległościowej zwyciężył Dariusz Kędziora, II miejsce zajął Janusz Grześkowiak, a III miejsce Filip Kędziora. Do tarczy Brackiej najlepiej strzelał Jakub Kędziora przed Jackiem Gilewskim ( II miejsce) i Tomaszem Radzimskim ( III miejsce). Szablę ufundowaną przez wiceprezesa Bractwa Jerzego Szwarczyńskiego zdobył Jacek Radzimski. Uczestnicy zmagali się również w strzelaniu do Kura. Jego strącenia dokonał Bartosz Hoffmann, II miejsce zajął Maciej Hoffamnn, a III – Janusz Grześkowiak. W strzelaniu dla pań najlepsza była Hanna Grześkowiak przed Stanisławą Kędziorą i Lilią Przygodą. Swoje strzelanie miały również dzieci, które za udział otrzymały przybory szkolne. Były to: Maja Radzimska, Julia Grześkowiak, Krzysztof Zygmanowski, Marcin Zygmanowski. Po wręczeniu nagród odbyła się biesiada i zabawa, w której uczestniczyli bracia, ich rodziny oraz goście.

 
7 maja 2011 r. strzelanie królewskie PDF Drukuj Email
7 maja 2011 Bractwo Kurkowe w Poniecu odbyło doroczne strzelanie królewskie. Jest to drugie już strzelanie królewskie w historii odrodzonego Bractwa, ale pierwsze zorganizowane z oprawą nawiązującą do tradycji przedwojennych.
 
Pochód braci i gości, wśród których były władze gminy Poniec - burmistrz Jacek Widyński, przewodniczący rady Miejskiej Jerzy Kusz, strażacy oraz bracia z zaprzyjaźnionego bractwa z Jutrosina przeszedł przez miasto na czele z orkiestrą. Najpierw pochód udał się po dotychczasowego króla – Jana Łukasika, a następnie do kościoła na mszę św. w czasie której nastąpiło poświęcenie insygniów królewskich. W czasie przemarszu bracia złożyli wiązankę w miejscu straceń 1939 r. na ponieckim rynku. Po mszy, bracia i goście udali się na śniadanie do restauracji „Kryształowa”. W trakcie śniadania brat Fabian Małecki z Bractwa Kurkowego w Jutrosinie został odznaczony medalem ponieckiego bractwa za współpracę między obydwoma organizacjami.
Więcej…
 
8 kwietnia 2011 r. zebranie walne PDF Drukuj Email
W piątek 8 kwietnia 2011 r. odbyło się roczne walne zebranie sprawozdawcze Bractwa Kurkowego w Poniecu. W zebraniu uczestniczyło 22 członków. W imieniu zarządu sprawozdanie z działalności Bractwa za okres od chwili powstania 13 listopada 2009 r. złożył sekretarz Bractwa Grzegorz Wojciechowski. Zebrani jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium. Prezes Michał Mikołajczyk przedstawił plan działań na okres najbliższego roku sprawozdawczego, tj. do kwietnia 2012 r. Podstawowym zadaniem jest budowa strzelnicy przy drodze w kierunku Sowin. Planuje się także odbycie następujących imprez: strzelania królewskiego w maju 2011 r., strzelania żniwnego we wrześniu 2011, w czasie którego nastąpi nadanie sztandaru i strzelanie niepodległościowe w dn. 11 listopada 2011 r. Bractwo weźmie udział w imprezach organizowanych przez inne organizacje strzeleckie. Włączy się także w uroczystości gminne, takie jak np. obchody świąt narodowych. Nad planem zamierzeń wywiązała się ożywiona dyskusja, która dotyczyła głównie szczegółów budowy strzelnicy. Bracia na rzecz budowy tego obiektu zadeklarowali pomoc finansową i rzeczową.
 
Władze bractwa PDF Drukuj Email

Zarząd Bractwa

Prezes - Jakub Boguszyński

Wiceprezes - Piotr Kuropka

Wiceprezes -€“ Jakub Kędziora

Sekretarz - Grzegorz Wojciechowski

Skarbnik - Jan Łukasik

Strzelmistrz -€“ Leszek Andrzejak

Komendant -€“ Jacek Gilewski

Członek Zarządu -€“ Jerzy Szwarczyński

Członek Zarządu -€“ Stefania Kuropka

Członek Zarządu -€“ Michał Wojtkowiak

Komisja Rewizyjna

Przewodniczący - Dariusz Kędziora

Członek - Paweł Sierakowski

Członek -€“ Henryk Andrzejewski

Sąd Honorowy

Przewodniczący -€“ Filip Kędziora

Członek - Grzegorz Pazdaj

Członek - Marek Konieczny

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 13

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości