Logowanie
Witamy na stronie Bractwa Kurkowego w Poniecu
Strzelanie Królewskie PDF Drukuj Email
            W dniu 2 czerwca 2012 r. Bractwo Kurkowe w Poniecu zorganizowało doroczne strzelanie królewskie.     Uroczystość rozpoczęła się przemarszem przez miasto, w czasie którego złożono wiązankę pod miejscem straceń z 1939 r.  Następnie uczestnicy uroczystości udali się mszę świętą. Tutaj zostały poświęcone nowe insygnia przeznaczone dla zwycięzcy w kategorii strzelania dla młodzieży, tzw. łańcuch książęcy. Po mszy bracia i goście przy dźwiękach orkiestry przemaszerowali na strzelnicę gdzie na wszystkich czekał posiłek.

            Około godziny 14.00 rozpoczęły się strzelania w kilku kategoriach. Wszystkie, z wyjątkiem strzelania o tytuł Króla Kurkowego, były dostępne dla wszystkich chętnych. Oprócz braci kurkowych z Ponieca brali w nich udział bracia z Krobi, Rydzyny, Włoszakowic i osoby niezrzeszone. Zawody trwały około czterech godzin. Po ich zakończeniu odbyła się dekoracja zwycięzców i zabawa, w której uczestniczyli bracia z rodzinami oraz wszyscy chętni.

Wyniki tegorocznego strzelania królewskiego są następujące:

Królem  Kurkowym 2012 został Maciej Pawlak.

W skład świty królewskiej weszli zdobywcy kolejnych miejsc:

Pierwszy Marszałek – Piotr Giera ( 2 miejsce)

Drugi Marszałek – Jacek Gilewski ( 3 miejsce)

Pierwszy Rycerz – Dariusz Kędziora (4 miejsce)

Drugi Rycerz – Grzegorz Wojciechowski ( 5 miejsce)

Pierwszy Giermek – Andrzej Dziubałka ( 6 miejsce)

Drugi Giermek – Marek Nowaczyk ( 7 miejsce) 

Tytuł Księcia Bractwa, czyli młodzieżowego mistrza 2012 zdobył Filip Kędziora.

2 miejsce zdobył Jakub Kędziora, a 3 miejsce Jakub Boguszyński.

Wyniki strzelań do tarcz sponsorowanych:

Tarcza Prezesa Bractwa Michała Mikołajczyka:

1. Filip Kędziora

2. Jerzy Mierzyński – Bractwo Kurkowe Włoszakowice

3. Andrzej Kuźma – Bractwo Kurkowe Rydzyna

Tarcza Burmistrza Ponieca:

1. Michalina Szwarczyńska

2. Mateusz Głowacz – Bractwo Kurkowe Rydzyna

3. Zbigniew Piskorski

Tarcza Bracka

1. Krzysztof Nowicki

2. Filip Kędziora

3. Jacek Gilewski

Tarcza ustępującego Króla 2011 Krzysztofa Nowickiego

1. Mateusz Głowacz – Bractwo Kurkowe Rydzyna

2. Jacek Gilewski

3. Jerzy Mierzyński – Bractwo Kurkowe Włoszakowice

Tarcza Pierwszej Damy

1. Aneta Giera

2. Michalina Szwarczyńska

3. Stanisława Kędziora

Tarcza Dziecięca

1. Ada Kuropka

2. Norbert Klak

3. Natalia Nowakowska

Wiele emocji jak zwykle towarzyszyło strzelaniu do Kura. Osobą, której udało się go strącić jest Kinga Wójcikowska. Drugie miejsce zajął Jarosław Kuropka, a trzecie Olga Wojciechowska.

 

 

 

 

 
Zebranie walne 16 marca 2012 r. PDF Drukuj Email
Zebranie walne Bractwa Kurkowego

16 marca 2012 r. odbyło się roczne walne zebranie sprawozdawcze Bractwa Kurkowego w Poniecu. Bracia wysłuchali sprawozdania z działalności Zarządu Bractwa za okres od poprzedniego walnego zebrania w kwietniu ubiegłego roku i udzielili mu absolutorium. W ubiegłym roku Bractwo zorganizowało trzy strzelania – królewskie, o tytuł króla żniwnego i niepodległościowe. Strzelanie żniwne połączono z uroczystością poświęcenia sztandaru, która odbyła się 3 września 2011 r. Ponieccy bracia kurkowi uczestniczyli również w imprezach organizowanych przez inne bractwa. W lutym tego roku odbyła się bracka zabawa karnawałowa. Rozpoczęła się budowa strzelnicy przy drodze Poniec – Sowiny. W chwili obecnej wykonano już prace ziemne polegające na usypaniu wałów i przystąpiono do budowy budynku strzelnicy. Planuje się zorganizowanie pierwszych zawodów strzeleckich w nowym obiekcie już w tym roku.
Podczas zebrania przysięgę bracką złożył Tomasz Radzimski. Jako młodociany członek, czyli kadet, w szeregi Bractwa został przyjęty Jakub Boguszyński. Tym samym ilość członków Bractwa Kurkowego wzrosła do 37 osób.

 
Strzelanie Niepodległościowe PDF Drukuj Email
 

Bractwo Kurkowe w Poniecu wzięło udział, wspólnie z innymi organizacjami, w gminnych obchodach Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2011 r. Bracia uczestniczyli we mszy i przemarszu przez miasto w czasie którego złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą rozstrzelanych na rynku.
W godzinach popołudniowych w Rokosowie odbyło się Strzelanie Niepodległościowe z broni pneumatycznej. Zawody rozegrano w kilku konkurencjach. W strzelaniu do Tarczy Niepodległościowej zwyciężył Dariusz Kędziora, II miejsce zajął Janusz Grześkowiak, a III miejsce Filip Kędziora. Do tarczy Brackiej najlepiej strzelał Jakub Kędziora przed Jackiem Gilewskim ( II miejsce) i Tomaszem Radzimskim ( III miejsce). Szablę ufundowaną przez wiceprezesa Bractwa Jerzego Szwarczyńskiego zdobył Jacek Radzimski. Uczestnicy zmagali się również w strzelaniu do Kura. Jego strącenia dokonał Bartosz Hoffmann, II miejsce zajął Maciej Hoffamnn, a III – Janusz Grześkowiak. W strzelaniu dla pań najlepsza była Hanna Grześkowiak przed Stanisławą Kędziorą i Lilią Przygodą. Swoje strzelanie miały również dzieci, które za udział otrzymały przybory szkolne. Były to: Maja Radzimska, Julia Grześkowiak, Krzysztof Zygmanowski, Marcin Zygmanowski. Po wręczeniu nagród odbyła się biesiada i zabawa, w której uczestniczyli bracia, ich rodziny oraz goście.

 
7 maja 2011 r. strzelanie królewskie PDF Drukuj Email
7 maja 2011 Bractwo Kurkowe w Poniecu odbyło doroczne strzelanie królewskie. Jest to drugie już strzelanie królewskie w historii odrodzonego Bractwa, ale pierwsze zorganizowane z oprawą nawiązującą do tradycji przedwojennych.
 
Pochód braci i gości, wśród których były władze gminy Poniec - burmistrz Jacek Widyński, przewodniczący rady Miejskiej Jerzy Kusz, strażacy oraz bracia z zaprzyjaźnionego bractwa z Jutrosina przeszedł przez miasto na czele z orkiestrą. Najpierw pochód udał się po dotychczasowego króla – Jana Łukasika, a następnie do kościoła na mszę św. w czasie której nastąpiło poświęcenie insygniów królewskich. W czasie przemarszu bracia złożyli wiązankę w miejscu straceń 1939 r. na ponieckim rynku. Po mszy, bracia i goście udali się na śniadanie do restauracji „Kryształowa”. W trakcie śniadania brat Fabian Małecki z Bractwa Kurkowego w Jutrosinie został odznaczony medalem ponieckiego bractwa za współpracę między obydwoma organizacjami.
Więcej…
 
8 kwietnia 2011 r. zebranie walne PDF Drukuj Email
W piątek 8 kwietnia 2011 r. odbyło się roczne walne zebranie sprawozdawcze Bractwa Kurkowego w Poniecu. W zebraniu uczestniczyło 22 członków. W imieniu zarządu sprawozdanie z działalności Bractwa za okres od chwili powstania 13 listopada 2009 r. złożył sekretarz Bractwa Grzegorz Wojciechowski. Zebrani jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium. Prezes Michał Mikołajczyk przedstawił plan działań na okres najbliższego roku sprawozdawczego, tj. do kwietnia 2012 r. Podstawowym zadaniem jest budowa strzelnicy przy drodze w kierunku Sowin. Planuje się także odbycie następujących imprez: strzelania królewskiego w maju 2011 r., strzelania żniwnego we wrześniu 2011, w czasie którego nastąpi nadanie sztandaru i strzelanie niepodległościowe w dn. 11 listopada 2011 r. Bractwo weźmie udział w imprezach organizowanych przez inne organizacje strzeleckie. Włączy się także w uroczystości gminne, takie jak np. obchody świąt narodowych. Nad planem zamierzeń wywiązała się ożywiona dyskusja, która dotyczyła głównie szczegółów budowy strzelnicy. Bracia na rzecz budowy tego obiektu zadeklarowali pomoc finansową i rzeczową.
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 14

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości