Logowanie




Witamy na stronie Bractwa Kurkowego w Poniecu
Nowe władze Bractwa Kurkowego w Poniecu PDF Drukuj Email

Na walnym zebraniu sprawozdawczo - wyborczym w dniu 18 lutego br.

zostały wybrane nowe władze Bractwa Kurkowego w Pon iecu

Zarząd

Prezes - Jakub Boguszyński

Wiceprezes €“ - Piotr Kuropka

Wiceprezes €“ - Jakub Kędziora

Sekretarz- €“ Grzegorz Wojciechowski

Skarbnik €“ - Jan Łukasik

Strzelmistrz €“-  Leszek Andrzejak

Komendant - €“ Jacek Gilewski

Członek Zarządu €“-  Jerzy Szwarczyński

Członek Zarządu- €“ Stefania Kuropka

Członek Zarządu - €“ Michał Wojtkowiak

Komisja Rewizyjna

Przewodniczący €“ - Dariusz Kędziora

Członek - Paweł Sierakowski

Członek -€“ Henryk Andrzejewski

Sąd Honorowy

Przewodniczący €“ - Filip Kędziora

Członek  - Grzegorz Pazdaj

Członek - Marek Konieczny

 

 
Walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze PDF Drukuj Email

Zarząd Bractwa Kurkowego zwołuje zgodnie ze statutem walne zebranie sprawozdawczo -

wyborcze w dniu 18 lutego 2022 o godz.18.00 w restauracji "Kryształowa" w Poniecu.

 

Porządek obrad walnego zebrania sprawozdawczo €“ wyborczego Bractwa Kurkowego w Poniecu

1. Otwarcie zebrania
2. Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad
3. Wybor sekretarza zebrania
4. Wybor komisji mandatowo €“ skrutacyjnej
5. Wybor komisji uchwał i wnioskow
6. Stwierdzenie przez komisję skrutacyjna prawomocności walnego zebrania do podejmowania uchwał
7. Sprawozdanie komisji rewizyjnej z badaniu bilansu Bractwa
8. Sprawozdanie Prezesa z działalności Bractwa w kadencji 2019-2022
9. Dyskusja nad sprawozdaniami
10. Uchwała o udzieleniu absolutorium ustępującemu Zarządowi
11. Wybor prezesa Zarządu
12. Przerwa
13. Wybor pozostałych członkow Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Honorowego
14. Ukonstytuowanie się Zarządu
15. Przedstawienie planu pracy Bractwa na rok 2022
16. Dyskusja nad planem pracy i projektami uchwał
17. Podjęcie uchwał
18. Wolne głosy i wnioski
19. Zakończenie obrad

 

 
Strzelanie Niepodległościowe PDF Drukuj Email

Wyniki Strzelania Niepodległościowego w dniu 6 listopada2021 r.

 

Najważniejszą nagrodę zawodów - Wielki Order Bractwa Kurkowego w Poniecu na Wstędze zdobył Mateusz Głowacz z Bractwa Kurkowego w Rydzynie. Drugie miejsce w tej konkurencji zdobył Marek Balcerek, a trzecie Jakub Boguszyński.

Wyniki pozostałych konkurencji:

Strzelanie o Szablę Jerzego Szwarczyńskiego

  1. Jacek Gilewski
  2. Mateusz Głowacz
  3. Marek Matuszewski

Tarcza Niepodległościowa ( strzelanie z pistoletu)

  1. Robert Karkosz
  2. Jacek Gilewski
  3. Stefania Kuropka

Tarcza Bracka

  1. Marek Matuszewski
  2. Jacek Gilewski
  3. Piotr Kuropka

Tracza Pań

  1. Agnieszka Krysman
  2. Małgorzata Maciejewska
  3. Stefania Kuropka

Tarcza Dziecięca

  1. Stanisław Matuszewski
  2. Adam Matuszewski

Tarcza Juniorów

1.Maksymilian Kuropka

Kur dziecięcy

  1. Maksymilian Kuropka
  2. Stanisław Matuszewski
  3. Adam Matuszewski

Strzelanie do kura

  1. Marek Matuszewski
  2. Maksymilian Kuropka
  3. Mieczysław Ciszewicz
 
Strzelanie o tytuł Króla Żniwnego PDF Drukuj Email

STRZELANIE O TYTUŁ KRO“LA żNIWNEGO 2021

 

W dniu 11 września 2021 r. na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Poniecu odbyło się kolejne strzelanie

o tytuł Krola Żniwnego 2021. Trzeba tutaj dodać, że ubiegłoroczne strzelanie z powodu pandemii nie

odbyło się. W zawodach, oproćz siostry i braci z Ponieca, uczestniczły też siostry i bracia z bractw w Krobi,

Rydzyny, Jutrosina, Rawicza, Mieszkowa,Włoszakowic, Kościana, Tarnowa Podgornego.

Przed rozpoczęciem zawodow dokonano otwarcia i poświęcenia toru do strzelania z pistoletu.

W tym samym czasie na strzelnicy odbyły sie też zawody o tytuł mistrza Okręgu Leszczyńskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

Po trwających ponad 5 godzin zmaganiach strzeleckich, ogłoszono wyniki i wręczono nagrody.

Są one następujące:

KRO“LEM ŻNIWNYM BRACTYWA KURKOWEGO W PONIECU 2021 ZOSTAŁ PRZEMYSŁAW KOZANECKI.

drugie miejsce zajął FILIP KĘDZIORA, a trzecie PIOTR KUROPKA.

 

KSIĘCIEM ŻNWNYM 2021 BRACTWA KURKOWEGO W PONIECU ZOSTAŁ MAKSYMILIAN KUROPKA

Drugie miejsce zajął JAKUB KONIECZNY, a trzecie MATEUSZ KRYSMAN.

 

Zwycięzcy pozostałych konlurencji :

Tarcza ufunsowana przez Burmistrza Ponieca

1. Tadeusz Dekiert

2. Filip Kędziora

3. Krzysztof Łabusinski

 

Tarca ufundowana przez brata Jacka Gilewskiego

1. Szczepan Karkosz

2. Michał Nowak

3. Robert Karkosz

 

Tarcza ufundowana przez Króla Żniwnego 2019 brata Leszka Andrzejaka

1. Tadeusz Dekiert

2. Andrzej Kuźma

3. Filip Kędziora

 

Tarcza ufundowna przez Jagodę i Filipa Kędziorów

1.Marek Balcerek

2. Andrzej Dziubałka

3. Jerzy Mierzyński

 

Tarcza Bracka

1. Ryszard Bura

2. Filip Kędziora

3. Wojciech Matuzalski

 

Tarcza Krola Krolow

1. Piotr Masztalerz

2. Krzysztof Łabusinski

3. Filip Kędziora

 

Tarcza Pań

1. Dorota Samol

2. Małgorzata Maciejewska

3. Beata Zamelska

 

Tarcza ufundowana przez brata Jacka Gilewskiego dla dzieci

1. Mateusz Krysman

2. Maksymilian Kuropka

3. Jakub Konieczny

 

Strzelanie do kura

1. Stefan Smoła

2. Ryszard Dudek

3. Jacek Gilewski

 

Strzelanie do kura dziecięcego

1. Mateusz Krysman

2. Szymon Konieczny

3. Jan Wojtkowiak

 
Strzelanie Królewskie PDF Drukuj Email


Strzelanie Krolewskie 26 czerwca 2021

Ponieważ w ubiegłym roku ze względu na pandemię strzelanie krolewskie nie odbyło się, to strzelanie o tytuł krola zielonoświątkowego było pierwszym po dwuletniej przerwie strzelaniem kroewskim. Zgodnie z tradycją rozpoczęło się przemarszem przez miasto. Najpierw bracia udali się do domu krola 2019 Jakuba Kędziory. Następnie powoz krolewski wraz z braćmi, gośćmi i orkiestrą udał się do kościoła parafialnego na mszę. W trakcie przemarszu, pochod zatrzymał się na rynku, celem złożenia kwiatow pod miejscem straceń w 1939 r.
Po zakończeniu mszy wszyscy udali się na strzelnicę gdzie odbyły się zawody.
W ich wyniku Krolem Zielonoświątkowym 2021 został brat Dariusz Kędziora.
Pozostali zwycięzcy w strzelaniu króewskim to:
2. Jacek Gilewski
3. Maciej Pawlak
Młodzieżowym mistrzem, czyli Księciem Bractwa został Franciszek Matyla.
Drugie miejsce w strzelaniu książęcym zajął Maksymilian Kuropka, a trzecie Stanisław Matuszewski.

Zwycięzcy pozostałych konkurencji

Tarcza Krola 2019 Jakuba Kędziory
1. Filip Kędziora
2. Piotr Kuropka
3. Ryszard Bura

Tarcza Burmistrza Ponieca
1. Dariusz Kędziora
2. Jacek Gilewski
3. Piotr Kuropka

Tarcza Losowa
1. Małgorzata Maciejewska
2. Henryk Andrzejewski
3. Michał Wojtkowiak

Tarcza Bracka
1. Dariusz Kędziora
2. Jacek Gilewski
3. Filip Kędziora

Ryngraf Ścibora Ponieckiego
1. Marek Balcerek
2. Jacek Gilewski
3. Filip Kędziora

Tarcza Kobiet
1. Stefania Kuropka
2. Małgorzata Maciejewska
3. Anna Matyla

Tarcza Dziecięca
1. Stanisław Matuszewski
2. Zofia Wojtkowiak
3. Maksymilian Kuropka
4. Franciszek Matyla
5. Jan Wojtkowiak
6. Jan Matyla
7. Adam Matuszewski

Strzelanie do kura
1. Jakub Kędziora
2. Jacek Gilewski
3. Agnieszka Matuszczak

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 14

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości