Logowanie
Witamy na stronie Bractwa Kurkowego w Poniecu
Majowy festyn strzelecki PDF Drukuj Email


3 maja 2013 r. odbył się majowy festyn strzelecki zorganizowany wspólnie przez burmistrza Ponieca i Bractwo Kurkowe w Poniecu. Mimo ulewnego deszczu na strzelnicy stawiło się 30 drużyn reprezentujących miasto Poniec, sołectwa, Urząd Miejski, Radę Miejską, zakłady pracy, organizacje społeczne, a także wystawione przez osoby prywatne.
Rozegrano kilka konkurencji w strzelaniu z broni pneumatycznej: drużynowe o puchar burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego, indywidualne o puchar prezesa Bractwa Kurkowego w Poniecu Dariusza Kędziory, dla pań i dzieci. Odbyło się także tradycyjne strzelanie do kura.
Po trwających ponad 4 godziny zmaganiach wyłoniono zwycięzców. W kategorii drużynowej pierwsza trójka to:
1. Firma „Dark” – stolarstwo meblowe
2. Sołectwo Bogdanki
3. Firma Gilewski.
W kategorii strzelań indywidualnych pierwsze trzy miejsca zajęli:
1. Jerzy Szwarczyński
2. Jacek Gilewski
3. Krzysztof Pietrzak
W strzelaniu dla pań zwyciężyły:
1. Michalina Szwarczyńska
2. Stanisława Kędziora
3. Barbara Kuropka
W strzelaniu dla dzieci osobno rozegrano konkurencje dla dziewczynek i chłopców.
W strzelaniu dziewczynek najlepsze wyniki osiągnęły:
1. Adrianna Kuropka
2. Anna Solak
3. Milena Kuropka i Wiktoria Radojewska
Najlepsi w strzelaniu dla chłopców okazali się:
1. Mateusz Przykłota
2. Adam Sierakowski
3. Tomasz Nowacki
W strzelaniu do kura wzięło udział 28 osób. Strącił go Tadeusz Matecki, drugie miejsce zajął Mateusz Przykłota, a trzecie Marek Konieczny.
Po zakończeniu wszystkich konkurencji nastąpiło wręczenie pucharów i medali.

 
Walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze PDF Drukuj Email
Walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze

Upłynęły już trzy lata działalności Bractwa Kurkowego w Poniecu. Zgodnie z wymogami statutowymi zwołano zebranie walne, w celu podsumowania działalności i wybrania zarządu na kolejną kadencję. W zebraniu oprócz braci uczestniczyli również goście: burmistrz Ponieca Jacek Widyński, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kusz, komendant gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Poniecu Jerzy Wendzonka i prezes Ponieckiego Stowarzyszenia Wędkarskiego Maciej Matuszewski. Ze złożonych sprawozdań wynika, że w tym okresie odbyło się wiele imprez, w tym uroczystość nadania sztandaru. Rozpoczęła się budowa strzelnicy przy drodze Poniec – Sowiny. Złożono podziękowania władzom miasta Ponieca oraz organizacjom społecznym za pomoc i współpracę. W skład nowego zarządu weszli: Dariusz Kędziora – prezes, Jerzy Szwarczyński– wiceprezes, Włodzimierz Kosik– wiceprezes, Grzegorz Wojciechowski– sekretarz, Jan Łukasik – skarbnik, Janusz Grześkowiak– strzelmistrz, Paweł Sierakowski –komendant, Marek Konieczny– członek Zarządu, Grzegorz Pazdaj– członek Zarządu. Wybrano także komisję rewizyjną i sad honorowy. Na czele komisji rewizyjnej stoi jako przewodniczący Adam Przygoda. Członkami są: Krzysztof Nowicki, Kazimierz Musielak. Sąd honorowy będzie pracować w składzie: Jacek Gilewski – przewodniczący oraz Maciej Pawlak i Andrzej Zygmanowski.

 
Strzelanie Niepodległościowe PDF Drukuj Email
Strzelanie Niepodległościowe

Bractwo Kurkowe w Poniecu wzięło udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Wzorem ubiegłych lat zorganizowało także zawody strzeleckie z broni pneumatycznej dla uczczenia rocznicy odbudowy Państwa Polskiego. Odbyły się one w Rokosowie. Oprócz braci wzięli w nich udział członkowie rodzin i sympatycy. Rozegrano kilka konkurencji. W strzelaniu do Tarczy Niepodległościowej zwyciężył Jacek Radzimski. Drugie miejsce zajął Leszek Radzimski, a trzecie Dariusz Kędziora. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się strzelanie o szablę ufundowaną przez wiceprezesa Bractwa, Jerzego Szwarczyńskiego. Jej zdobywcą okazał się Dariusz Kędziora. Drugie miejsce zajął Filip Kędziora, a trzecie Marek Konieczny. W strzelaniu do Tarczy Króla Żniwnego 2012, Jarosława Glonka, zwyciężył Jacek Gilewski przed Filipem Kędziorą i Leszkiem Radzimskim. Własne strzelanie miały również panie. Zwyciężyła Stanisława Kędziora, druga była Elwira Glonek, a trzecia Alina Szwarczyńska. Niezwykle emocjonujące było strzelanie do kura. Strącił go Jarosław Glonek. Drugie miejsce w tej rywalizacji zajął Tomasz Radzimski, a trzecie Elwira Glonek. W strzelaniu dla dzieci zwyciężyła Julia Grześkowiak, a drugie miejsce zajęła Maja Radzimska.
Tegoroczne Strzelanie Niepodległościowe rozpoczęło roczny okres rywalizacji o tytuł Najlepszego Strzelca Bractwa Kurkowego w Poniecu według nowego regulaminu. Jego wyniki zostaną ogłoszone w Dniu Święta Niepodległości w 2013 r.

 
Strzelanie Żniwne PDF Drukuj Email
Strzelanie żniwne

W dniu 15 września 2012 r. Bractwo Kurkowe w Poniecu zorganizowało tradycyjne strzelanie żniwne. Program obejmował strzelanie o godność Króla Żniwnego 2012, strzelanie o Tarczę Ustępującego Króla Żniwnego 2011 oraz strzelania do tarcz sponsorowanych przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Kusza, Firmę Akord Macieja Pawlaka, o Ryngraf Przechodni Ścibora Ponieckiego i Młodzieżowego MIstrza Bractwa. Zorganizowano odrębne strzelania dla pań i dzieci. Odbyło się również tradycyjne strzelanie do kura.
Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Oprócz ponieckich braci przybyli członkowie bractw z Jarocina, Jutrosina, Rydzyny, Krobi, Mieszkowa, Rawicza, Włoszakowic i osoby niezrzeszone. Zawody zakończyły się około godziny 18.00 ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród.
Królem Żniwnym 2012 został Jarosław Glonek.
W skład świty królewskiej weszli:
I marszałek – Adam Przygoda (2 miejsce).
II marszałek – Krzysztof Nowicki (3 miejsce)
I rycerz – Grzegorz Pazdaj ( 4 miejsce)
II rycerz – Grzegorz Wojciechowski ( 5 miejsce)
I giermek – Jacek Gilewski ( 6 miejsce)
II giermek – Jerzy Szwarczyński ( 7 miejsce ).
Wyniki kolejnych strzelań:
Tarcza Ustępującego Króla Żniwnego 2011 Jana Łukasika
1. Roman Gauza – Bractwo Kurkowe w Jarocinie
2. Bartosz Kowalewicz – Bractwo Kurkowe w Rawiczu
3. Włodzimierz Jurkowski – Bractwo Kurkowe w Krobi
Ryngraf Ścibora Ponieckiego
1. Bartosz Kowalewicz – Bractwo Kurkowe w Rawiczu
2. Andrzej Jurkowski – Bractwo Kurkowe w Krobi
3. Jarosław Glonek – Bractwo Kurkowe w Poniecu
Tarcza Przewodniczącego Rady Miejskiej w Poniecu
1. Szczepan Karkosz – Bractwo Kurkowe w Rawiczu
2. Bartosz Kowalewicz – Bractwo Kurkowe w Rawiczu
3. Andrzej Jurkowski – Bractwo Kurkowe w Krobi
Tarcza Firmy „Akord” Macieja Pawlaka
1. Andrzej Kuźma – Bractwo Kurkowe w Rydzynie
2. Jarosław Glonek – Bractwo Kurkowe w Poniecu
3. Witold Jankowiak – Bractwo Kurkowe w Krobi
Tytuł Młodzieżowego Mistrza Bractwa
1. Jakub Kędziora
2. Jakub Boguszyński
3. Filip Kedziora
Tarcza dla Pań
1. Michalina Szwarczyńska
2. Maria Mitschke – Bractwo Kurkowe w Mieszkowie
3. Stanisława Kędziora
Strzelanie do Tarczy Dziecięcej
1. Adam Sierakowski
Strzelanie do Kura
1. Roman Gauza – Bractwo Kurkowe w Jarocinie
2. Paweł Sierakowski – Bractwo Kurkowe w Poniecu
3. Maria Mitschke – Bractwo Kurkowe w Mieszkowie

 
XVII Europejskie Spotkanie Historycznych Strzelców PDF Drukuj Email
XVII Europejskie Spotkanie Historycznych Strzelców – Tuchola 2012 r.


Delegacja Bractwa Kurkowego w Poniecu, w składzie 8 osób, wzięła udział w XVII Europejskim Spotkaniu Historycznych Strzelców, które odbyło się w Tucholi, w dniach 24 – 26 sierpnia 2012 r. Program tej imprezy był bardzo bogaty. Głównym punktem programu było strzelania o tytuł „Europejskiego Króla Strzelców i Króla Młodzieżowego”. Udział w nich wzięli – Król Bractwa Kurkowego w Poniecu – Maciej Pawlak i młodzieżowy mistrz (książę Bractwa) Filip Kędziora. Ponadto odbyły się liczne strzelania towarzyszące, dostępne dla wszystkich chętnych. Spotkanie posiadało bogatą oprawę imprez towarzyszących. Codziennie, w wielkim namiocie, miały miejsce koncerty. Wśród wykonawców był znany zespół Golec uOrkiestra. Odbył się również koncert inauguracyjny Europejskich Spotkań Historycznych Strzelców pt. „Las Was powita a ludzie ugoszczą”, a na zakończenie koncert pt. „Żegnamy – zapraszamy”. Wielki Bal Strzelecki pt. „Rytmy i tańce Europy”, który miał miejsce w sobotę towarzyszył proklamacji nowego Króla Europejskiego, którym został przedstawiciel Holandii. Imponujący przebieg miała wielka parada uczestników spotkania, która przeszła przez miasto Tuchola i trwała około 3 godzin. Udział w niej wzięli uczestnicy spotkania wśród których oprócz bractwa z całej Polski były organizacje strzeleckie z takich krajów jak: Austria, Belgia, Czechy, Chorwacja, Francja, Holandia, Niemcy, Szwecja, Ukraina .

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 10

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości